Jednorázovky

Světýlka

31. října 2013 v 22:23
Krásný večer všem,
asi žádnému pořádnému fanouškovi Harryho Pottera nemusím připomínat, co je dnes za den.
Ano, Halloween nebo chcete-li, Předvečer všech svatých. A právě dnes je to přesně 32 let, co se z jednoho malého rošťáka stalo nejslavnější dítě na Zemi, díky jehož příhodám jsme mohli poznat svět odlišný od toho našeho mudlovského, což mnohým z nás zpříjemnilo dětství. Když jsem vstoupila do světa FF, říkala jsem si, že o tomto dnu něco napíšu, dnes se mi to konečně po pěti letech podařilo. A je to nehorázný paskvil, který bych tu neměla ani dávat, ale přesto to udělám a to ze tří důvodů:
1) Je to můj sen a nebudu čekat další rok, abych si ho mohla splnit.
2) Na dnešek jsem slíbila kapitolu a nepřidala ji a nesnáším, když nedodržuju sliby.
3) Někteří lidé mi vyhrožují dost krutým způsobem, pokud něco nepřidám.

Tak tady jedno takové dílko máte, je to hodně krátké, tak případní čtenáři nebudou trpět příliš dlouho, což je jediné pozitivum. Slibuji, že příště už přidám něco lepšího a propracovanějšího, ne napsáno jen tak na koleně.
Název: Světýlka
Obsah: 31. 10. 1981- myslím, že mluví za vše.
Postavy: Harry Potter, James Potter, Lily Potterová, lord Voldemort
Žánr: Smutné
Typ: Rekordně krátká jednorázovka nebo rekordně dlouhé drabble, hoďte si korunou.
Upozornění: Psáno z pohledu Harryho, proto prosím berte ohled na to, že si nepamatuju, jak jsem vnímala, když jsem byla v jeho věku.

Jak skončil Kornelius Popletal

11. září 2013 v 22:57 | Martnka

Zdravím,
Nejdříve Vám chci ještě jednou moc poděkovat za komentáře k minulé kapitole, udělali jste mi ohromnou radost. Ráda bych přidala další, ale moje múza zůstala nejspíš v Itálii, ale snažím se ji přivolat, třeba tím, že znovu čtu HP knížky. Sice místo třetího dílu čtu pátý, ale když já se tak moc těším na tu scénu, jak jdou zachránit Siriuse, pak z toho zase chytnu rýmu v oku, ale to je jedno. Ale už dlouho se pozoruju a zjistila jsem, že absolutně nesnáším jednu postavu- Popletala, a tak jsem se rozhodla, že se mu pomstím za vše, co provedl, alespoň formou povídky, teda původně to mělo být drabble, ale jak jsem byla v ráži, tak jsem se rozepsala, ale naštěstí ne moc.
Snad se vám bude líbit a za komentář nikomu hlavu neutrhnu :)
Název: Jak skončil Kornelius Popletal
Typ: Jednorázovka
Postavy: Kornelius Popletal a pár nepodstatných AUTP.
Žánr: Psychologické
Časové období: Harry Potter 6. ročník

Inspirace

30. června 2011 v 20:11 | Martnka
Zdravím,
tady je má historicky první jednorázovka. Napsala jsem ji dneska narychlo, tak tam bude určitě dost chyb a nesmyslů, kdyby náhodou něco bilo do očí, můžete mě upozornit v komentářích, na které se moc těším. Jsem vděčná za každý upřímný názor. Tato jednorázovka měla být původně hodně kraťoučká, ale nakonec mě chytla inspirace a nehodlala mě pustit, dokud všechno nenapíšu.
Přeji příjemné čtení a příjemné prázdniny.
Martnka

Název: Inspirace
Popis: Taková krátká blbůstka, která mě napadla, když jsem ráno otevřela kalendář a zjistila, že je dneska výzo. Ačkoli jsem si slíbila, že to nebude o Pobertech, tak se mi tak ti nezbedníci nacpali sami. Studenti v Bradavicích dostali za úkol vymyslet nějakou věc, kterou na sobě příští školní rok změní a jistým stůdentům, dělá problémy něco vymyslet. Inspirace však na sebe nenechá dlouho čekat.
Hlavní postavy: Sirius Black, James Potter, Remus Lupin, Petr Petigrew
Žánr: Komedie
Varování: Já bych neřekla, že je to nějak moc sprosté, ale asi by to neměli číst lidi, kteří neví, jak přišli na tento svět, mohlo by je to hodně překvapit
Věnování: Všem školou povinným, kterým dneska začaly ty dva vytoužené měsíce prázdnin.
Hezky se bavte a nedělejte žádnou neplechu, mohli byste taky dopadnout jako osoby v této jednorázovce.
 
 

Reklama