3. týden

6. listopadu 2013 v 11:15 |  Zaujalo mě
Zdravím,
tak týden rychle uplynul a je tu opět středa a s ní i další téma z HP Challange, tentokrát se zamyslíme nad naší oblíbenou postavou z celé série. U mě to dopadlo takhle:


Nejdříve jsem si myslela, že mám v této otázce docela jasno, pak jsem začala psát odpověď a najednou ve mně začaly hlodat pochybnosti, jestli nekecám. Mám ráda hodně postav z celé série, Rowlingová si s každou postavou vyhrála neuvěřitelným způsobem, takže i ty nejodpornější si čtenář musel aspoň trochu zamilovat. První osoba, kterou mám už od dětství velmi ráda je Brumbál, ale budu se mu věnovat v jiném tématu, tudíž ho protentokrát škrtám. Před pár lety by to byli James nebo Sirius, ale když necháme mé pubertální erotické sny stranou, napadne mě jedna postava, která za sedm dílů prošla tak velkým a překvapivým vývojem, že jen těžko uvěřit, že to plaché, zakřiknuté, bázlivé, nemotorné a netalentované děcko v prvním díle a Harryho nejmenovaný nástupce v Brumbálově Armádě v Relikviích smrti, je jedna a ta samá osoba, proto se cítím povinna věnovat mu tento článek. Ano, mluvím o Nevillu Longbottomovi. Myslím, že ten hlavní důvod jsem dostatečně shrnula v předchozích větách. Ano patřím k těm ovečkám, které stále slyší na příběhy outsiderů, ze kterých se postupem času stávají hrdinové, ale tady nejde o žádné získání super-schopností, ale o rozvoj sebedůvěry. Neville byl už od první chvíle, co se objevil, hodně vděčná postava. Divák a čtenář se musel minimálně pobaveně ušklíbnout, pokaždé když se Longbottom dostal do nějaké nepříjemné situace, a že si o ně koledoval svou zapomnětlivostí, roztěkaností a také tím, že svým věčně ustrašeným výrazem a pisklavým hláskem dal zmijozelským jasně najevo, že je snadný terč. Rozhodně však Neville nebyl zbabělec (jako například Červíček), já osobně se vždycky musím smát tomu, jak se Neville během famfrpálového zápasu zuřivě vrhl na Crabbeho a Goyla. Asi nemusím připomínat, kdo tenkrát skončil na ošetřovně. Už ale tenkrát předvedl, že je v něm víc, než si on sám uvědomuje.
Pravděpodobně za jeho nízkou sebedůvěru mohlo to, že vyrůstal se svou babičkou, která na něj kladla vysoké nároky a srovnávala s jeho otcem. Určitě pro něj stejně jako Harryho bylo těžké vyrůstat bez rodičů. Nebo to možná měl ještě o něco horší, protože jeho rodiče žili, ale tomuhle se chci opět věnovat někde jinde, takže si na mé úchvatné myšlenkové pochody budete muset počkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 7. listopadu 2013 v 10:58 | Reagovat

já Tvé úchvatné myšlenkové pochody žeru :D a Tvuj styl psaní taky, i z neojobyčejnější informace dokážeš udělat  trhák :) parádně vystihnuto, Neville je opravdu někdo, před kým smekám.. Prošel velikou vnitřní změnou a stal se z něj hrdina -Brumbál ho v prvním díle odhadl dobře, s tím, že v něm je skrytá veliká odvaha. Zkrátka kdybych ho potkala, s úsměvem mu uctivě potřesu pravačkou :)

2 Martnka Martnka | 7. listopadu 2013 v 14:48 | Reagovat

[1]:Lilly, já začínám mít podezření, ž tě někdo platá za to, abys mě chválila :)

3 Rogue Rogue | Web | 9. listopadu 2013 v 16:31 | Reagovat

Neville, zajímavá volba. Je rozhodně pravda, že jako postava prošel jedním z největší vývojů - Harry byl od začátku odvážny i trochu zbrklý, Ron poněkud urážlivý a žárlivý a Miona prostě chytrá, Malfoy takový ulíznutí (ale z jisté části neodolatelný) hajzlík a Neville?
Z nevýrazného chudáka, který byl vděčný za každou pomocnou ruku, ale ostatním spíš přidělával vrásky se stal někdo opravdu velký.
Souhlasím je to skvělá postava!

4 Martnka Martnka | 11. listopadu 2013 v 16:56 | Reagovat

[3]: Rogue, souhlasím :)

5 nel-ly nel-ly | Web | 14. listopadu 2013 v 18:10 | Reagovat

Myslím, že na Nevillovi se nejvíc ukázal celej smysl HP... tý myšlenky a byl takovej protiol Harryho, oba mohli dopadnout stejně, hodně zajímavá postava, určitě jedna z nejlepších na volbu a charakterově by taky stál za to

i kdy Snape je Snape :D

6 Martnka Martnka | 15. listopadu 2013 v 9:42 | Reagovat

[5]: Pro Snapea už mám vybrané jiné téma, proto tu není a taky proto, že se na jiných stránkách objevil skoro u každé druhé odpovědi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama