Liebster Award

31. října 2013 v 16:48 |  Mé kouzelné já
Zdravím,
myslím, že většina z vás si jistě všimla dalšího projektu, který koluje na internetu (ne, teď opravdu nemám na mysli žirafy). Jedná se o projekt Liebster Award a já děkuji Rogue, která se rozhodla mě zapojit. Je to pravdu milé, když si na vás někdo vzpomene, i když je to u předání řetězáku. Protože o nic jiného se nejedná.


Ještě jedna malá poznámka, než vám tu hodím své odpovědi. Vím (a asi jsem jediná, kdo si vzpomněl), že jsem slíbila, že tento týden bude nová kapitola. Nebude. Nikam jsem se za ty dva týdny neposunula, navíc chybí motivace, protože mí pravidelní čtenáři na svých vlastních blozích stávkují. Mě nejde o komentáře (i když samozřejmě potěší), ale moc dobře znám, jaký je to pocit, když na nějaký čas opustíte blogový svět a po svém návratu máte tolik restů, že nevíte kam (popřídadě ke komu) dřív skočit. Já s nimi soucítím, ale taky mi hrozně moc chybí jejich tvorba, na kterou čekám už několik měsíců! Ale já si počkám, pokud však nechcete čekat vy, klidně mi napište a já vám dám odkazy na blogy, u nichž mi máte vyžebrat kapitolu :D
A teď zpátky k hlavnímu tématu článku, tady máte mé odpovědi:

Liebster Award
Pravidla:
1. Deset faktů o mě (autorovi blogu)
2. Odpovědět na deset otázek od bloggera, který mě nominoval
3. Vymyslet vlastních deset otázek
4. Nominovat pět bloggerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů a o této nominaci je informovat.

Deset faktů o mně:
1. Jsem krásná.
2. Jsem chytrá.
3. Mám smysl pro humor.
4. Jeden z předchozích výroků je pravdivý.
5. Jsem levačka…. Totální. Myslím, že pravou ruku mám jen proto, abych nemohla brát sociální dávky.
6. Byla jsem au-pair.
7. Jsem abstinent, ale jednou za rok se klidně napiju.
8. Nemůžu se dočkat, až budu konečně bohatá a budu tak moct pomáhat lidem, kteří to potřebují, hlavně své rodině.
9. Jsem schopná třicetkrát dokola koukat (nebo číst) nějakou scénu, dokud mě nedojme a já nezačnu brečet.
10. Mám na těle dvě jizvy-jedna je upomínka na to, že jsem porazila jednu moc milou nemoc a ta druhá je ve tvaru mapy České republiky- ať žijou výfuky na motorkách!
Otázky od Rogue:
  1. V jakém znamení jste se narodili? Ryby
  2. Oblíbená příchuť zmrzliny? Během mého pobytu v Itálii se ze mě stal expert na zmrzliny, a ta nejlepší byla- znáte tu malou čokoládu Kinder Country? Tak takovou příchuť má ta zmrzlina. Mňam!
  3. Které roční období máte nejraději a proč? Zimu, protože si každý den nemusím holit nohy. A navíc na mě padá taková krásná melancholická nálada, kdy jen sedím v křesle, cpu se sladkostmi a koukám se na pohádky a staré české filmy.
  4. Kolik cizích jazyků ovládáte? Jazyk mého přítele se počítá? No učila jsem se anglicky, rusky, byla jsem nějakou dobu ve Francii a Itálii a už hrozně dlouho se snažím učit španělsky. Ale kdybych si měla vybrat cizí jazyk, ve kterém jsem si nejjistější, tak je to angličtina.
  5. Které exotické zvíře pro vás má největší kouzlo a proč? Nevím, jestli je to exotické zvíře, ale fascinují mě delfíni, už od malička.
  6. Chtěli byste umět vracet čas? Proč ano, proč ne? Ano, a to od té doby, co tu se mnou není jeden člověk. Kdybych měla možnost vrátit čas a zachránit ho, popřípadě ho ještě jednou naposledy obejmout, využila bych ji. Taky bych ráda vrátila čas ve chvílích, které už nejdou změnit. Znáte to, prožijete nějaké krásné období nebo jen situaci a vy víte, že už si to nikdy nezopakujete a to jediné, co vám zbývá, jsou vzpomínky. Ale na druhou stranu, všechno co se nám stane, nás posouvá dopředu.
  7. Jste věřící? Nepopírám existenci Boha, možná je, možná není, myslím, že každý si může věřit, čemu chce, protože víra v cokoli nebo kohokoli nám dodává naději a optimismus. Proti čemu ale rozhodně jsem, je Bible, nechci se žádného křesťana dotknout, ale z jednoho alibistického výroku z této knihy je mi zle. O co přesně se jedná? Jedná se o soudný den, kdy před svatého Petra předstoupí dva lidé, jeden má na kontě 5 hříchů, ale půjde do pekla, protože nevěřil v Boha. Druhý má na kontě 150 hříchů, ale půjde do nebe, protože on věřil v Boha. Proč se podle mě tohle v Bibli píše? Aby nějak omluvili ta svinstva, které po staletí napáchali, úplně úžasným příkladem jsou křižácké výpravy, že? Kdy poslali do Izraele malé nevinné děti, nehledě na to, kolik lidí během toho zahynuli, bylo znásilněno a přišlo o střechu nad hlavou. Ale nemusíme chodit v čase tak daleko, církev i dnes vykonává dost věcí v rozporu s Biblí. Co například taková homosexualita? Proti které tolik brojí, a kdyby mohli, tak by gaye a lesbičky upalovala na hranici stejně jako "čarodějnice" ve Středověku, ale sami se tam vzájemně o*ukávaj, znásilňují své studenty, a kdo ví, co ještě. Ale to nevadí, v Bibli se píše, že mi bude odpuštěno, protože jsem věřící, takže v pondělí se pomodlím otčenáš a ve středu si to sjedu celé znovu.
  8. Něco co neumíte, ale chtěli byste umět (například plavat ;)) Šermovat. Miluju šerm, miluju historické filmy.
  9. V kolika letech byste se chtěli vdát/oženit? Už aby to bylo :D
  10. Věc, kterou byste kamarádovi/kamarádce nikdy neodpustili? Já už odpustila tolik věcí, až si říkám, jestli náhodou nejsem blbá. Ale asi bych jí neodpustila, kdyby mi úmyslně ublížila.
Moje otázky:
1. Zážitek, který by sis ráda zopakovala?
2. Bez čeho si nedokážeš představit Vánoce?
3. Co si myslíš o svátcích Halloween a sv. Valentýn?
4. Uvažuješ víc hlavou nebo srdcem? (Popřípadě jinou částí těla)
5. Nejoblíbenější předmět ve škole?
6. Jsi ráda středem pozornosti?
7. Kdybys mohla strávit den v kůži nějakého slavného člověka (popřípadě filmové nebo literární postavy), kdo by to byl a proč?
8. Tvoje nejhorší vlastnost?
9. Kdybys měla možnost změnit na celém světě jednu jedinou věc, která by to byla?
10. Vyjmenuj 10 věcí, kvůli kterým by tě lidé měli mít rádi.


Já opravdu nerada posílám řetězáky a podobné věci, je to vůbec poprvé, co něco takového dělám, snad se na mě nebudete zlobit:
a dál kdo chce
P.S. Vyhlašuji minutu ticha za Lily a Jamese.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Áj em Áj em | Web | 1. listopadu 2013 v 1:24 | Reagovat

No, musím ti říct, že o povrchní víru v Bibli skutečně nejde. Jde tam o opravdou a upřímnou víru. Víš, myslím, že to nemůžeš pochopit, protože jsi nezažila ten pocit, když se modlíš a najednou víš, že jseš milovaná upřímně a navždy. Víš, že tady nejsi zbytečně. Máš vzor, máš naději. Každý si může vybrat svoji cestu, ale kde máš tu jistotut... :) o to jde.

2 Martnka Martnka | 1. listopadu 2013 v 7:56 | Reagovat

Milá Aj em, neprve ti chci poděkovat za to, že jsi si udělala čas na návštěvu mého blogu, přečtení článku a jeho okomentování. Teď k tvému komentáři. Já víru rozhodně nepovažuju za přežitek právě naopak, podle mě je důležitá a to ze stejného důvodu jaký popisuješ ty-dává vzory, naději, že máš někoho nebo něco, na co se můžeš spolehnout, když ti bude nejhůř. Já znám spoustu věřících lidí a jsou to ti nejlepší lidi, co znám a uznávám, že za to jací jsou může právě jejich víra a Bible. Můj názor nebyl zaměřen na křesťany jako jednotlivce. Ale za svým názorem, že nějaké výroky v Bibli byly napsány hlavně proto, aby církev omluvila některé své činy, si stojím.

3 Áj em Áj em | Web | 1. listopadu 2013 v 8:10 | Reagovat

To víš, já jsem psací typ :P :D jsem ráda, že ti přijdou věřící lidi fajn :) jeden můj známý to dost zmesměšnuje a to je docela nepřijemné. Ale má právo na názor. Jo, s tím tež nesouhlasím, s tím omlouváním, jakože takhle... třeba odpustky apod. jo, to se nasekalo hodně blbostí.

4 Rogue Rogue | Web | 2. listopadu 2013 v 13:31 | Reagovat

Díky že ses zapojila ;-) Já to teď dělala potřetí a už mi to docela leze krkem, abych pravdu řekla. :-D
Každopádně pěkně jsem si početla v odpovědích... :-)

5 nel-ly nel-ly | Web | 3. listopadu 2013 v 23:02 | Reagovat

výfuky jsou mrchy, co? proto nelezu na motorku, ještě než se to rozjede, tak je to nebezpečný... znám hrozně moc lidí, kteří na výfuky doplatili, ale mapa ČR zní dobře
proto čtu některý knížky furt dokola, někdy jen kvůli oblbíeným scénám :))) a taky se umim sama dojmout, i když se považuju za drsňáka

památky Říma si pamatju jen kvůli barvám zmrzlin, které jsem na různých místech měla, tak je to s většinou Itálie, protože jsme tam jezdili, když jsem byla malá...
ty jazyky závidim, já tak němčinu a angličtinu a jistá v kfranflecích si asi nikdy nebudu ani v tom
co se Boha týče, tak to raději ne, to by byla filozofická diskuze na dlouho, co by nikam nevznikla, ve svý podstatě jsem ateista, možná tam nahoře /a dole/ něco je, ale je mi to fuk :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama